شاید برا ی بعضی از عزیزان این سؤال پیش آمده باشد که چرا گریه بر امام حسین (ع) این همه صواب و فضائل دارد جواب این سؤال را با نقل داستان علامه بحر العلوم و دیدار علامه با امام زمان (عج) برا ی شما باز گو می کنیم

علامه بحرالعلوم به سامرا می‏رفت، در راه به مسأله گریه بر امام حسین(ع) – که باعث آمرزش گناهان می‏شود – فکر می‏کرد. عربی بر مرکبی سوار، مقابلش رسید و سلام کرد و پرسید:جناب سید، شما را متفکر می‏بینم؟اگر مسأله علمی است بفرمایید، شاید من هم چیزی بگویم.
بحرالعلوم فرمود:در این فکر بودم که چگونه می‏شود حق‏تعالی این همه ثواب به زائران و گریه‏کنندگان حضرت سیدالشهدا(ع) می‏دهد؛ مانند آن که:«هر قدمی که زائر برمی‏دارد، ثواب یک حج و یک عمره در نامه عملش نوشته می‏شود، و برای یک قطره اشک تمام گناهان صغیره و کبیره‏اش آمرزیده می‏شود؟»
آن سوار عرب فرمود:تعجب مکن!من برای شما مثل می‏آورم تا مشکلت حل گردد. سلطانی در شکارگاه از همراهانش دورافتاده بود. در آن بیابان وارد خیمه‏ای شد و پیرزنی را با پسرش در گوشه خیمه دید. آنان بزی داشتند که زندگی‏شان از شیر آن بز تأمین می‏شود و غیر از آن چیز دیگری نداشتند. آن پیرزن، بز را برای سلطان ذبح کرد و طعامی حاضر کرد. او سلطان را نمی‏شناخت و فقط برای اکرام مهمان، این عمل را انجام داد. سلطان شب را آنجا ماند و روز بعد در دیدار عمومی، واقعه دیشب خود را نقل نمود و گفت:من در شکارگاه از غلامان دور افتادم و در حالی که شدیداً تشنه و گرسنه شده بودم و هوا به شدت گرم بود، به خیمه آن پیرزن رفتم، او مرا نمی‏شناخت و در همان حال سرمایه او و پسرش بزی بود که از شیر آن، زندگی را می‏گذراندند. آن را کشتند و برای من غذا آماده کردند. حال در عوض این محبت، به این پیرزن و پسرش چه بدهم و چگونه تلافی کنم؟
یکی از وزیران گفت:صد گوسفند به او بدهید، دیگری گفت:صد گوسفند و صد اشرفی به او بدهید، دیگری گفت:فلان مزرعه را به ایشان بدهید.
سلطان گفت:هر چه بدهم کم است. اگر سلطنت و تاج و تختم را بدهم، مکافات به مثل کرده‏ام. چون آنها هر چه داشتند به من دادند، من هم باید هر چه دارم به آنان بدهم.
حضرت سیدالشهدا(ع) هر چه داشت از مال، اهل و عیال، پسر، برادر، فرزند و سر و پیکر، همه و همه را در راه خدا داد. حال اگر خداوند بر زائران و گریه‏کنندگان آن حضرت، آن همه اجر و پاداش و ثواب بدهد، نباید تعجب نمود. این را فرمود و از نظر سید بحرالعلوم غایب شد.العبقری الحسان، ج ۱، ص ۱۹۹، به نقل از اشک حسینی، سرمایه شیعه، ص ۳۶ و
37

برچسب‌ها: چرا گریه برای امام حسین, ع, این همه ثواب دارد
+ نوشته شده توسط خادم الرقیه (س) در یکشنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۱ و ساعت 19:14 |

شهادت ياران بى بديل امام حسين عليه السلام

یارانى که در حمله اول شهید شدند


چون اصحاب سید الشهدا علیه السلام حقوق بسیار بر ما دارند...، پس ‍ شایسته باشد که آن اشخاصى را که در حمله اولى شهید شدند، به ترتیبى که مناقب ابن شهر آشوب ذکر کرده است بیاوریم:
نعیم بن عجلان و او برادر نعمان بن عجلان است که از اصحاب امیرالمومنین علیه السلام و عامل آن حضرت بر بحرین و عماون بوده و گویند این دو تن با نضر که برادر سوم است از شجعان و از شعرا بوده اند و در صفین ملازمت آن حضرت داشته اند.
عمران بن کعب بن حارث الاشجعى که در رجال شیخ ذکر شده.
حنظله بن عمرو الشیبانى.
قاسط بن زهیر و برادرش مقسط.
و در رجال شیخ اسم والدشان را عبدالله گفته.
کنانه بن عتیق تغلبى که از ابطال و قراء و عباد کوفه به شمار رفته.
عمرو بن ضبیعه بن قیس التمیمى و او فارسى شجاع بود، گویند اول با عمر سعد بوده، پس داخل شده در انصار امام حسین علیه السلام.
ضرغامه بن مالک تغلبى، و بعضى گفته اند که او بعد از نماز ظهر به مبارزت بیرون شد و شهید گردید.
عامر بن مسلم العبدى، و مولاى او سالم از شیعیان بصره بودند و با سیف بن مالک و ادهم بن امیه به همراهى یزید بن ثبیط و پسرانش به یارى امام حسین علیه السلام آمدند و در حمله اولى شهید گشتند.
سیف بن عبدالله بن مالک العبدى، بعضى گفته اند که او بعد از نماز ظهر به مبارزت بیرون و شهید شده رحمه الله علیه.
عبدالرحمن بن عبدالله الارحبى الهمدانى و این همان کسى است که.......


برچسب‌ها: شهادت ياران بى بديل امام حسين عليه السلام
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط خادم الرقیه (س) در دوشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۱ و ساعت 23:13 |

يك سند زنده در باره ى هدف حسين عليه السلام

یکى از شواهد زنده و روشن که با صراحت کامل هدف حسین علیه السلام را از حرکت از مدینه به خوبى آشکار مى سازد وصیت نامه اى است که از آن بزرگوار در هنگام حرکت براى محمد حنفیه نوشتند، در این وصیت فرزند زهراء سلام الله علیها آشکارا مقصد اصلى خود را بیان مى کند و سیاست کلى خویش را شرح مى دهد، وصیت نامه این است :
بسم الله الرحمن الرحیم هذا مااءوصى به الحسین بن على بن الیطالب الى اخیه محمد المعروف بالحنفیه ان الحسین یشهدان لااله الاالله وحده لا شریک له و اءن محمدا عبده و رسوله جاء بالحق من عند الحق و اءن الجنه و النار حق و ان الساعه آ تیه لاریب فیها و ان الله یبعث من فى القبور و انى لم اخرج اشرا و لا بطرا و لا مفسدا و لا ظالما و انما خرجت لطلب الاصلاح فى امه جدى صلى الله علیه و آله اریداءن آمر بالمعروف و انهى عن المنکر و اسیر بسیره جدى و ابى على ابن ابیطالب فمن قبلنى الحق فالله اولى بالحق و من رد على هذا اصبر حتى یقضى الله بینى و بین القوم بالحق و هو خیرالحا کمین و هذه وصیتى یا اءخى الیک و ما توفیقى الا بالله علیه تو کلت و الیه انیب (۱)
یعنى این وصیتى است که حسین بن على علیه السلام به برادر خود محمد حنفیه مى نماید:
حسین علیه السلام به وحدانیت و یگانگى خداوند شهادت مى دهد و گواهى مى دهد که محمد صلى الله علیه و آله بنده ى او و پیامبر او است و اعتراف مى کنم که بهشت و دوزخ حق است و خداوند در قیامت همگان را بر مى انگیزاند، من از مدینه خارج نشدم براى........

برچسب‌ها: يك سند زنده در باره ى هدف حسين عليه السلام
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط خادم الرقیه (س) در دوشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۱ و ساعت 23:5 |

مـرا از پیـش خـود آقا مکـن دک


 که کردم نام زیبایت به دل هک


دعا کـن تا بقیـع را هـم بسازیم


حـسین جـانم ضـریح نو مبـارک


برچسب‌ها: ضریح نو مبارک
+ نوشته شده توسط خادم الرقیه (س) در سه شنبه پانزدهم اسفند ۱۳۹۱ و ساعت 18:55 |


Powered By
BLOGFA.COM